Accept and Continue

Cookies on this site

This site uses cookies. For more information, please see our privacy policy.
Skip to main content

Councillors and Staff

Broomfield and Kingswood Parish Council

Councillors and Staff

Broomfield and Kingswood Parish Council currently has 3 elected Councillors, all of which were elected at the 2019 elections:  Cllrs Clark, Davies and Hubbard.  There are also 6 co-opted Councillors.

Cllr Parker was co-opted onto the Council in October 2019

Cllr Pattison was co-opted onto the Council in March 2020

Cllr Pink was co-opted onto the Council in March 2020

Cllr Ross was co-opted onto the Council in November 2020

Cllr Kemp was co-opted onto the Council in January 2021

Cllr Pearce was co-opted onto the Council in February 2021

The next elections are due in 2023.

The Parish Council employs one part time Parish Clerk and one part time Responsible Finance Officer (RFO)